Presidenti i Egjiptit Abdel Fattah el-Sisi është nxjerrë ‘në shitje’ në “eBay” pas një deklarate të kohëve të fundit, kur u betua se do të shiste edhe veten për të ndihmuar ekonominë e vendit. Abdel Fattah el-Sisi, ish-drejtuesi i Ushtrisë, që më pas zuri vendin e paraardhësit Mohammed Morsi, është bërë objekt ironie në internet…

Roli i internetit në faqet e tregtisë online po bëhet gjithnjë e më i rëndësishëm, edhe për faqe të veçanta si ajo e “eBay”. Vetëm kjo faqe në 2015-n, ka regjistruar disa artikuj të shitur çdo 7 sekonda, nga kategoria “pjesë këmbimi dhe aksesorë” për automjetet. Që nga gomat, vajrat, dritat, frenat, panelet, e deri…

Militantët e Shtetit Islamik i kanë hapur luftë Facebook-ut dhe Twitter-it pasi kanë publikuar një video ku kërcënojnë me vdekje themeluesit e këtyre dy rrjeteve sociale, Mark Zuckergerb dhe Jack Dorsey. Në videon e gjatë 25 minuta shihen fotografitë e Zuckerberg dhe Dorsey me vrima plumbash në fytyrë dhe të përfshirë nga flakët. Kërcënimet vijnë…

LinkedIn është një rrjet social me karakter paksa me profesional lidhur me punën dhe informacionet që në lidhje me këtë të fundit. Shpeshherë na bën të ndihemi konfuz me mënyrën e përdorimit të tij, por nëse ndjek këto katër rregulla të thjeshta do të jeni një ekspert në përdorimin e tij. 1- Njihni brandin tuaj…

Ja cfarë duhet të bëni që të keni nje fushatë Email Marketingu te suksesshme! Marketingu nëpërmjet emaileve konsiderohet si mjeti me më sukses në fushën e marketingut dixhital. Më poshtë do të shofim 7 këshilla që do të ju ndihmojnë për ta përdorur në mënyrën më efikase të mundshme për binzesin tuaj! 1. Organizioni me…

Suksesi i pajisjeve si iPod, iPad dhe iPhone e bëri Steve Jobs-in një person të njohur dhe i solli miliarda dollarë. Megjithatë, pavarësisht faktit se kaloi shumicën e jetës duke krijuar pajisjet më të mira teknologjike në botë, ai duket se këto pajisje ua kishte ndaluar fëmijëve të tij. Duke shkruar për Nju Jork Tajms…

“Karavela portugeze” është një gjallesë që në pamje të parë ngjan si kandili i detit, por në fakt ajo nuk ka asgjë të përbashkët me të. Kjo gjallesë gjendet pothuajse në të gjitha detet. Nëse e shihni duhet të evitoni ta prekni, pasi tentakulat e kësaj qenieje janë prerëse dhe helmuese. Fëmijët duhen pasur kujdes…

1. Besojeni ose jo, Finlanda ka 187.888 liqene! 2. Në Japoni shalqiu rritet në formë katrore sepse kështu mund të transportohet më lehtë. 3. Kur Beethoven humbi dëgjimin, ai kompozonte duke mbështetur kokën te piano, pasi në këtë mënyrë ai mund të ndjente vibratot e tingujve, duke krijuar kështu muzikën mahnitëse të tij! 4. “Pumice”…

Pse ka kaq shumë vlerë dhe pse është kthyer në modë? Arsye pafund, qëllime të ndryshme por po u teprua kthehet në obsesion për të tërhequr vëmendjen, hedh më shumë foto sepse ti do më shumë “Like” ndërkohë që ndodh efekti i kundërt: Miqtë virtual lodhen. Të gjithë bëjnë selfie, por adoleshentët dhe të rinjtë…