‘Reddit’, e ka përpiluar një listë të shkurtër me disa gjëra që ju asnjëherë nuk duhet t’i kërkoni në Google. Paraprakisht duam të ju tregojmë se disa nga këto gjëra janë pak edhe të gërditshme. Sidoqoftë, më poshtë listën me gjërat që nuk duhet t’i kërkoni në Google: 1) “Fournier” Lojtari i famshëm i ‘Orlando…

Autoritetet mbikëqyrëse në Alaskë thonë se vullkani Pavlof, i cili shpërtheu papritur, ditën e diel vijon të shpërthejë dhe të ngrejë lart hirin vullkanik. Ky hi është ngritur rreth 11 mijë km dhe është shtrirë rreth 644 km në verilindje të Alaskës. Marinarët, pilotët dhe banorët aty pranë,e kanë parë llavën e vullkanit gjatë natës,…

Google është duke e ndërtuar një aplikacion të ri të cilin e ka quajtur YouTube Connect, transmeton VentureBeat. Merret vesh se këto janë përpjekjet e kompanisë për të ndërtuar një rival direkt me Periscope dhe Facebook Live. YouTube Connect do të jetë në dispozicion në pajisjet që bazohen në iOS dhe Android. Merret vesh se…

Përcaktimi i buxhetit të marketingut është një nga aspektet më të rëndësishëm dhe njëherazi më të vështirë në marketing, por gjithashtu edhe një nga më të neglizhuarit për shkak se nuk është një proces veçanërisht i këndshëm apo kreativ. Në rastin e kompanive dhe bizneseve shqiptare, përcaktimi i buxhetit të marketingut është thjesht i neglizhuar…

Pas çdo sezoni garues, World Cat Federation publikon listën e vet të maceve më të bukura në botë. Macet më të bukura marrin ftesën për pjesëmarrje në ekspozitën finale me emrin WCF Olymp, ku garojnë në mes vete për trofetë prestigjioze vjetore. Më posht mund të shihni macet bukuroshe të zgjedhura për vitin 2015. /koha.net/

Në vitin 2014 sulmet kibernetike ishin bërë të zakonshme. Ishte një vit ku titujt si Heartbleed, vjedhja e të dhënave në Target, publikimi i fotove nudo, dhe rrëzimi i rrjetit Sony Pictures dominuan në të gjitha portalet. Duke kuptuar rëndësinë e sigurisë online, Google ka lëshuar disa këshilla për t’i treguar përdoruesve se si të…

Epoka e mjeteve të udhëtimit supersonik mund të jetë shumë afër. NASA ka bërë të ditur se ka lidhur një kontratë prej 20 milionë dollarësh me Lockheed Martin. Kjo e fundit do të bëjë një projektim paraprak për një avion të qetë që do të fluturojë më shpejt se shpejtësia e zërit. Testimi do të…

Një lypës në Britani fiton rreth 500 funte në ditë, duke u shtirur si i pastrehë, pavarësisht se jeton në një shtëpi me kushte normale. “Daily Mail” shkruan se burri, i cili nuk është identifikuar me emër në shkrim, rri zakonisht në qendër të qytetit Wolverhampton, pranë qendrave tregtare, ku fiton rreth 2500 paund në…

1 ) Zgjidh kompaninë që të pëlqen ty. Bëj kërkime për kompaninë që është fiks për karakterin tënd. Për të dalluar këtë gjë duhet të shohësh se sa njerëz ka trajnuar kjo kompani edhe sa Lidera ka nxjerrë. Mos shikoni vetëm fitimet materiale. Një kompani e mirë Netëork Marketingu është një kompani që trajnon njerëz nga ana e zhvillimit…