Presidenti i Egjiptit Abdel Fattah el-Sisi është nxjerrë ‘në shitje’ në “eBay” pas një deklarate të kohëve të fundit, kur u betua se do të shiste edhe veten për të ndihmuar ekonominë e vendit. Abdel Fattah el-Sisi, ish-drejtuesi i Ushtrisë, që më pas zuri vendin e paraardhësit Mohammed Morsi, është bërë objekt ironie në internet…

1. Besojeni ose jo, Finlanda ka 187.888 liqene! 2. Në Japoni shalqiu rritet në formë katrore sepse kështu mund të transportohet më lehtë. 3. Kur Beethoven humbi dëgjimin, ai kompozonte duke mbështetur kokën te piano, pasi në këtë mënyrë ai mund të ndjente vibratot e tingujve, duke krijuar kështu muzikën mahnitëse të tij! 4. “Pumice”…

Samsung në modelet e tij më të reja do të sjellë disa veçori të popullarizuara përsëri. Modelet e ardhshme të kompanisë koreane, Galaxy S7 dhe S7 Edge do të jenë rezistent ndaj ujit dhe do të kenë një mikro-kartë SD, bëhet e ditur sipas një raporti të ri. Të dyja këto veçori mungonin në modelet…